Z latarni się nie żartuje!

Na początek: zgłaszam klipsy do wyzwania Szuflady…


http://szuflada-szuflada.blogspot.com/2016/05/wyzwanie-goscinnej-projektantki.html
wyzwanie

Jest zielono, jest bogato – powiedzmy, że to komplet do słynnego szmaragdowego pierścienia Hurrem ;-)

image1

A lewa strona klipsów wygląda niemal identycznie jak prawa, bo końcówki sznurka ukryłam pod koralikami.


CIMG0005

I po tej małej „wycieczce” do Turcji, wracam na blogu do Korei… Tym razem kilka słów o Yeon Deung Hoe (Lotus Lantern Festival).

rzezbyaa

Do Seulu pojechałam właśnie na festiwal – i polecam go każdemu. Przede wszystkim: wszystkie buddyjskie świątynie z okazji zbliżających się urodzin Buddy są ozdobione tysiącami kolorowych lampionów. Widok niesamowity, a pisząc o tysiącach wcale nie przesadzam. W jednej ze świątyń zerknęłam na numery na zwisających mi nad głową karteczkach i okazało się, że stoję pod „893”. A byłam dopiero w połowie pierwszego pawilonu… Za dnia wygląda to świetnie, a w nocy jeszcze lepiej.

festiwal

Z okazji festiwalu zachwycające, podświetlone rzeźby ozdabiają zresztą nie tylko okolice świątyń, ale też sztuczny potok Cheonggyecheon.

potok

A na rozpoczęcie festiwalu odbywa się kilkugodzinna parada. Gdy minął mnie gigantyczny (tak na oko z 15 metrów, o ile nie więcej) smok, który ruszał łapami, otwierał oczy i zionął ogniem… To złapałam się na tym, że cieszę się jak dziecko – a konkretnie jak 7- latek siedzący tuż obok mnie. Włącznie z głupawym uśmiechem i opadem szczęki w zachwycie ;-)

rzezbya

rzezby

W trakcie festiwalu ulica przy świątyni Jogyesa jest zamknięta, przez cały dzień trwają występy artystyczne i można wziąć udział w ciekawych warsztatach (kuchnia koreańska, robienie lampionów, zabawy dla dzieci, chodzenie po linie, tańce ludowe itp.). Czy Koreańczycy mogliby to wymyślić lepiej? Moim zdaniem… nie. W życiu nie byłam na lepiej zorganizowanej imprezie. W robieniu podświetlanych rzeźb Korea ma u mnie tytuł mistrza świata. Festiwal bardzo dobrze reklamuje się też w Internecie, a na dokładkę ulice są po nim sprzątane w tempie ekspresowym, więc… POLECAM GORĄCO!
LAMPIONY

2 myśli nt. „Z latarni się nie żartuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>